LV

Juris Vīksne

name:Juris
surname:Vīksne
pseudonym:Ēriks Lanss
profession:rakstnieks, kinoscenārists
creative organization:Filmmakers Union(from year of 2005),
Writers Union(from year of 1980)
other resposibilities:Sabiedriski darbi Rakstnieku savienības valdē, revīzijas komisijā u.c.
residence:Rīga
year of birth:1940
awards:1984. − scenārijs mākslas filmai "Dārzs ar spoku" - Starptautiskā Berlīnes kinofestivāla atzinība par scenārija idejas oriģinalitāti; 1988. − scenārijs mākslas filmai "Par mīlestību pašreiz nerunāsim"- Filmai "Lielais Kristaps". 2007. - dokumentālā filma "Džona Doreda sala" Filmai "Lielais Kristaps" Nominācija Monreālas kinofestivalā 2012. dokumentāla filma "Stacija "Latvieši" 1937. Balva "Lielais Kristaps" par labāko scenāriju.
Mobilais:+371 28357376
e-mail:
links:www.latfilma.lv
cv
Juris Vīksne, literārais pseidonīms Ēriks Lanss

Izglītība:

Mācījies RPI Elektroenerģētikas fakultātē



Darba pieredze:

kuģu remonta māceklis, kuģu elektromehāniķis, projektu direktors, komercdirektors, finansu direktors
creative biography
Filmmakers Union
Filmogrāfija:

1982. − scenārijs mākslas filmai "Tereona galva"

1984. − scenārijs mākslas filmai "Dārzs ar spoku"

1988. − scenārijs mākslas filmai "Par mīlestību pašreiz nerunāsim". "Lielā Kristapa" balva.

2004. − scenārijs dokumentālai filmai "Amats №.1 Prezidents"

2004. – scenārijs dokumentālai filmai "Sveiciens no Sibīrijas"

2005. - scenārijs dokumentālai filmai "Reiz bija Sibīrija"

2007. - scenārijs dokumentālai filmai "Džona Doreda sala". "Lielā Kristapa" balva.

Scenārijs filmai "Džona Doreda sala" publicēts arī žurnālā "Māksla Plus" 2007. 4.

2008. - scenārijs filmai "...un Igarka un Cerība un Taurenis"
2009. - scenārijs filmai "Agapitova un Izglābtie"
2010. - scenārijs filmai "Stacija "Latvieši". 1937. "Lielā Kristapa" balva par labāko scenāriju.
2011. - scenārijs filmai "Konstantīns".
2012. - scenārijs filmai "Maršruts Ķekava - Omskas apgabals".
2012. - scenārijs filmai "Tēvi"".
Writers Union
Pirmā publikācija - stāsts "Maisiņš ar sāli" laikr. "Literatūra un Māksla" 1977.17.VI.
Stāsti publicēti arī žurnālos "Karogs", "Liesma", kopkrājums "Stāsti" (1980) u.c. Stāstu krājums "Aicinājums ciemos" (1979).
Stāsti tulkoti krievu, igauņu, lietuviešu, vācu, ukraiņu, čehu u.c. valodās.
Spilgtākie stāsti - "Tereona galva", "Pastorāle ar lāci", "Ābeļdārzs ar spoku".
Lanss ir novelistiska tipa stāstnieks, darbu izteiksme precīza un tēlaina, spraiga un nedaudz ironiska.

Jaunākie stāsti 2000-01 publicēti laikrakstā "Literatūra un Māksla Latvijā" un žurnālā "Karogs".
Stāstu krājums "Debesu balsinātāji" (2002). Spilgtākie stāsti "Džins", "Olīvas un mežakaķis", "Pele".
Atsauksmes "Karogs" 2002., "Mājas viesis" 2002.28.06., "Jaunā Gaita" 234. Teicami izsvērts sižets, raits stāstījums, sižetos skartie cilvēku esības un attieksmju jautājumi risinās valdzinošā dimensijā uz šķirtnes starp šķietumu un realitāti.
2006.g.žurnalā "Karogs" publicēti romāna "Melanholiskais detektivs" fragmenti.
2006.g. "Kultūras Forumā" publicēti romāna "Melanholiskais detektivs" fragmenti.
2008.g. Žurnalā "Karogs" publicēta filozofiska pasaka ritmizētā prozā "Par putnu, kas ceļu mūždien mājup meklē".
2008.g. Nacionālajā lugu konkursā iegūtas balvas lugām "Galds" un "Par vecotēvu, kam ļoti patika cirks". Lugu "Galds" izrāda Sidnejas Latviešu teātris un amatierteātris "Mēri".
2008.g.žurnālā "Karogs" publicēts fantastikas žanra stāsts "Ārpuskārtas labojumi".
2012. Izdevniecībā "Mansards" iznāk romāns "Melanholiskais detektīvs".
2012. LA izdod romānu "Vai mēs tiksimies vēlreiz". Romāns saņēmis Egona Līva balvu.
2014. LA izdod romānu "Detektīvs vienai vasarai"
2014. Autorizdevumā izdota filozofiska līdzība "Par putnu, kas ceļu mūždien mājup meklē"