LV

Paļmira Dzērve

name:Paļmira
surname:Dzērve
pseudonym:Ziediņa
profession:Baleta māksliniece
field:Balets
creative organization:Theatre Workers Association(from year of 1951)
place of work:Rīgas Horeogrāfijas skola
other resposibilities:Latvijas Profesionālā Baleta asociācija; 1973. gadā vadīju meistarklasi klasiskās dejas baleta trupai „Belfa Artes” Meksikā. 1977. un 1978. gadā meistar klasi festivālā, Kudrio – Somijā. No 1978. gada līdz 1981. gadam strādāju par klasiskās dejas pedagogu Vācijas DR, Dresdenē „Palucca schule”.
residence:Rīga
year of birth:1931
year of death:2020
awards:Latvijas PSR. Augstākās padomes medaļa „Par priekšzīmīgu darbu” (1956); Vācijas DR. Ministra padomes medaļa „Goda zīme” par teicamu darbu (1981); Latvijas PSR. Piešķirts nopelniem bagātas pasniedzējas nosaukums (1982); Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Atzinības raksts par nopelniem baleta mākslā (2002); Kultūrkapitāla fonds piešķīris mūža stipendiju (2003).
Darba tālr.:+371 607615870, +371 6 7615870
phone number(priv.):+371 6 7362006
cv
1948. gadā beidzu Lielā teātra Horeogrāfijas skolu. 1949. gadā atbraucu strādāt Rīgas Operas un baleta teātrī, kā baleta māksliniece un strādāju līdz 1976. gadam. Spilgtākās lomas : Senjora Kapuletti S. Prokofjeva baletā „Romeo un Julija”, Mirta A Adana baletā „Zizele”, Odaliska A adana baletā „Korsars”, Raimondas draudzene A. Glazunova baletā „Raimonda”, Daugava A. Kalniņa baletā „Staburadze” un daudz solo vietu operas izrādēs. Paralēli strādāju (no 1966. gada līdz aiziešanai pensijā 1976. gadā.) par baleta trupas pedagogu – repetitoru. Iestudēju teātrī dejas operas: S. Rahmaņinova „Aleko”, R. Vāgnera „Tanhaizers”, A. Puškova „Negaiss”, N. Rimska – Rorsuka „Sniegbaltīte”, Hamperdinga „Ansītis un Grietiņa”. Piedalījos viesizrādēs un koncertos ārzemēs: 1953. gadā Rumānijā IV Vispasaules Jaunatnes festivālā, 1954. gadā Somijā, 1969. gadā Ungārijā, 1970. gadā Ēģiptē, 1971. gadā Itālijā – Francijā, 1973. gadā Meksikā. No 1953. gada strādāju Rīgas Horeogrāfijas skolā par klasiskās un vēsturiskās dejas pasniedzēju. No 1977. gada līdz 2004. gadam par skolas teātra prakses vadītāju – repetitoru. Patreiz strādāju par vēsturiskās dejas pedagogu.